PRIMULA OIL | Capsulator nga Specialisti # 1 në Evropë Kapsula Seamless, Kapsula pa Seam, kapsula xhelatine, kapsulë Pajisje, Capsulator, kapsula me Naftës, kapsulim, prodhim kapsulë, mbushje
Kapsulë, kapsula me vajra, kapsula, prodhimi i kapsulave, mbushja e kapsulave me vaj, prodhimi i kapsulave

Vaj primar në kapsula.

Le të ndihmojmë të fillojmë biznesin e kapsulave.
Naftë e aguliçe

Vaj primar në kapsula.

Vaj aguliçe mbrëmje është një shtesë super. Është nxjerrë në formën e vajit nga fara e aguliumit të mbrëmjes, aguli i mbrëmjes, Oenothera biennis L., Onagraceae. Përdorimi i vajit aguliçe në mbrëmje si një shtojcë dietetike përdoret gjerësisht nga popullsia për shkak të cilësive të shumta të saj të dobishme. Këto përfshijnë trajtimin e sëmundjeve të përbashkët (të tilla si artriti reumatoid); ekzemë dhe psoriasis; dhe humbje peshe. Sidoqoftë, kjo është një listë e paplotë: vaji i aguliçe në mbrëmje përdoret gjithashtu në sëmundje të tjera, siç janë skleroza e shumëfishtë, osteoporoza,.

Vaj aguliçe mbrëmje ka anti-inflamator, antimikrobik, antitumor, antithrombotic dhe pronat rigjeneruese, ndihmon për të forcuar sistemin imunitar, membranat qelizore, muret e enëve të gjakut, eshtrat. Ajo gjithashtu ka aftësinë për të zvogëluar nivelin e kolesterolit të keq dhe sheqerit në gjak, normalizimin e presionit të gjakut dhe balancimin hormonal, pastrimin e gjakut dhe përmirësimin e strukturës së saj. Vaj aguliçe mbrëmje ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular, duke rregulluar punën e tij, duke parandaluar zhvillimin e mpiksjes së gjakut dhe pllakave aterosklerotike, si dhe ndodhjen e sulmeve dhe goditjeve të zemrës.

Vaj aguliçe është marrë nga fara pjekur të aguliçe mbrëmje nga ekstraktimi i ftohtë. Kjo metodë ju lejon të kurseni një maksimum të vitaminave pa shtuar përbërje kimike. Studime të shumta kanë zbuluar se është veçanërisht e pasur me substancat e mëposhtme: acidet yndyrore - linoleic, oleic, stearic, eicosene; shumë vitamina E dhe C; substanca minerale - natrium, kalcium, bakër, kalium, hekur, zink; rezina; polisaharidet; flavonoids; sitosterol.

Prodhimi i kapsulës Vaj bozhure?

Shikoni videon.

Ne i ndihmojmë klientët tanë të krijojnë një biznes kapsulë.

mbaj kërkesë